Usługi CELNE

Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz pełne uprawnienia w działalności celnej, dlatego poruszamy się pewnie po świecie zawiłych przepisów celnych. Dla importerów oraz eksporterów są one zmorą – dla nas codziennością. Wiemy, jak są problematyczne i skomplikowane, więc robimy, co możliwe, by procedury celne włączając w to procedury specjalne stały się bardziej przystępne i zrozumiałe. Pomagając klientom wykorzystujemy pełen wachlarz dostępnych narzędzi: odprawy uproszczone, jak art. 33a Ustawy o VAT (odroczenie płatności) czy odprawy fiskalne. Każdorazowo analizujemy, które rozwiązanie będzie najbardziej optymalne dla danego transportu, towaru i klienta.
Nie tylko aranżujemy odprawy celne – ostateczne, tranzytowe, karnety TIR, ATA, ale przede wszystkim doradzamy i podpowiadamy, jak nie zginąć w gąszczu przepisów, zagrożeń i kar, głównie finansowych.
Nie obcy jest nam nowy porządek prawny w Unii pod stosowaniem Unijnego Kodeksu Celnego, aktów wykonawczych i delegowanych. Data 1 maja 2016 roku wprowadzająca nowe unijne przepisy celne nie spędza nam snu z oczu lecz wyzwala chęci do wspólnego działania wraz z podmiotami gospodarczymi przejść te meandry prawne.
Wobec czynnych podatników VAT przekraczających próg podstawowy bądź szczegółowy w obrocie towarowym z krajami członkowskimi Unii ciąży obowiązek prowadzenia sprawozdawczości INTRASTAT. Wiedząc, jak uciążliwa może być ta działalność, pomagamy i zdejmujemy z nich ten obowiązek, przejmując go na siebie. Dzięki temu, klienci mogą skupić się w pełni na rozwoju własnej działalności.
Zapraszamy do ewentualnych pytań i współpracy!Oferta

Świadczymy także usługi dodatkowe, takie jak - Odprawy celne, Operacje magazynowe, Inspekcja towarów, Sporządzanie deklaracji Intrastat

Kontakt

2 THE CARGO

Polna 5B

05-462 Wiązowna, Polska

Tel. (+48) 518 917 988